סורגים
 
חדשות האתר
 
אלו שאלות כדאי לשאול את המסגר לפני שמזמינים אצלו סורגים?

כמו בכל תחום, גם סורגים זה עולם בפני עצמו וקצרה היריעה להסביר את התורה כולה על רגל אחת.
יחד עם זאת, ישנם כמה טיפים שכדאי לדעת לפני שמזמינים סורגים לבית.
להלן טבלת checklist המכילה מספר טיפים. אתם יכולים להרגיש חופשיים לעבור שאלה שאלה ולשאול את בעל המקצוע בטלפון את השאלות הללו.

שאלות לגבי איכות הסורגים עצמם:

השאלה התשובה הנכונה
מאיזה חומר עשויים הסורגים סורגים לבטיחות ילדים: ברזל או אלומיניום

מאיזה פרופיל עשויים הסורגים? סורגים לבטיחות ילדים:
פרופיל ברזל עגול מלא 5 מ"מ או
פרופיל אלומיניום חלול בקוטר 19 מ"מ ועובי דופן 1 מ"מ או
פרופיל ברזל עגול/ריבועי חלול 15 מ"מ עובי דופן 1 מ"מ לפחות

סורגים נגד פריצות:
פרופיל ברזל עגול מלא 12 מ"מ לפחות או
פרופיל ברזל עגול/ריבועי חלול 20 מ"מ עובי דופן 1 מ"מ לפחות.

האם הברזל מגולוון ואם כן מהי עובי שכבת הגילוון? גילוון הוא שכבת אבץ המצפה את הסורגים ומגנה עליהם מפני חלודה. הגילוון נעשה טרם צביעת הסורג. צביעת הסורג, איכותית ככל שתהיה אינה יכולה לבדה להגן על הסורג מפני התחמצנות (חלודה). במקרה של סורגים העשויים מצינורות חלולים, הברזל ממנו עשויים הסורגים צריך להיות מגולוון מבנים ומבחוץ גם יחד.
עובי שכבת הגילוון צריכה להיות כ 15 מיקרון לפחות במקרה של גילוון קר או כ 80 מיקרון במקרה של גילוון חם.
מיקרון - מיליונית המטר.

מה המרווח בין שני מוטות סמוכים של הסורגים? בגדול, הנחיות התקן הישראלי לסורגים ומעקות מציינות שהרוחב המקסימלי בין שני מוטות סמוכים לא יעלה על 10 ס"מ. אם לדייק ההנחיה היא שכדור בקוטר של 10 ס"מ לא יוכל לעבור בשום מקום דרך הסורג. השיקול הוא למנוע מראש של ילד להכניס את הראש בין הסורגים. כמו כן, מציין התקן הנחיה שבא בשום מקום בסוג לא יוותר מרווח הקטן מ 3 ס"מ כדי שיד או של ילד לא תיתפס בסורג.

מהו סוג הצבע שבו צבוע הסורג? בעיקרון ישנן שני סוגים של צביעה. צביעה רטובה וצביעת אלקטרוסטטית באבקה.
צביעה אלקטרוסטטית באבקה נחשבת לצביעה איכותית יותר. למעשה זו הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום לצביעת מתכות. היות ומדובר בצבע אבקה מסוג אפוקסי המיובש בתנור, הצבע אינו דורש תחזוקה במשך שנים רבות. הוא עמיד בתנאי חוץ (גשם/שמש וכו') ואינו דוהה או מתקלף. השיטה בה מתבצעת הצביעה הינה בהתזת אבקת צבע על חומר הגלם המיועד לצביעה. גרגרי האבקה טעונים במטען אחד ואילו חומר הגלם המיועד לצביעה טעון במטען מנוגד. כידוע, מטענים מנוגדים נמשכים זה לזה ולכן בהתזת גרגרי האבקה, הם חודרים לכל מקום ומכסים את הסורגים בצבע. לאחר התזת האבקה, מוכנסים הסורגים לתנור חם על מנת לייבש את הצבע סופית.

האם גם הריתוכים מגולוונים? זו שאלה חכמה מאד ונקודה שצריך לשים אליה לב במיוחד. רוב הסורגים מתחילים להחליד במקומות בהם קיימים ריתוכים (הלחמות). מהי הסיבה לכך? חלקם של המסגרים מכינים את הסורגים מחומר גלם (צינורות ופורפילים) המגיע אליהם מוכן כשהוא כבר מגולוון. מעט מאד בעלי מקצוע ישלחו את הסורגים לתהליך של גילוון (ציפוי באבץ) לאחר שהם מסיימיים להכינם. כשהמסגרים מייצרים את הסורגים הם מרתכים את פרופילים והצינורות אחד לשני. ופה הקצ' הגדול. היכן שיתבצע ריתוך (הלחמה) תיאכל שכבת הגילוון ובמקום זה הסורג אינו מוגן בפני חלודה כשיורד גשם למשל. ישנם מסגרים שיכסו בצבע את ההלחמות שהם ביצעו בסורגים כשהן חשופות ואינן מצופות בשכבת אבץ. אם כן, איזה פתרון ישנו למצב כזה?
פתרון אחד יקר שסביר להניח שהמסגר לא יישם הוא פשוט לשלוח את הסורגים לגילוון חם (טבילה באמבט נוזלי הכיל אבץ). פתרון שני וישים יותר הוא פשוט להתיז אבץ קר (ישנו ספריי ייעודי) לפני שהוא צובע את הסורגים.
לכן, השאלה המתבקשת היא האם הריתוכים גם הם מגולוונים עוד לפני הצביעה?

כיצד אתה מתכוון לקבע את הסורגים לקיר? במקרה של סורגים המיועדים למנוע נפילה של ילדים מחלונות, מספיק לקבע את הסורגים במאצעות ברגים ודיבלים. יש להפקיד שהדיבלים הינם בקוטר של 8 מ"מ לפחות ותקניים, כלומר, מאושרים על ידי מכון התקנים.

במקרה של סורגים נגד פריצות, ישנן מספר אפשרויות:
1. קיבוע במאצעות דיבלים סטנדרטיים בקוטר 10 מ"מ וברגים שלא ניתנים לפתיחה.
2. קיבוע באמצעות נגלים (דיבל מסגרים מיוחד)
3. קיבוע באמצעות ברגים מסוג ג'מבו בקוטר 8 מ"מ לפחות.


שאלות לגבי איכות השירות של בעל המקצוע

השאלה

התשובה הנכונה

כמה שנות אחריות אני מקבל על הסורגים?  מסגר אשר בטוח בעבודתו לא יהסס לתת לפחות 3 שנות אחריות על הסורגים . האחריות כוללת כל נזק שעלול לקרות לסורג (סדק, שבר וכו') וכן נזק הקשור לאיכות ההרכבה (בורג רופף וכו'). מסגר שבטוח שהסורג שלו איכותי לא יחשוש גם להעניק לכם 3 שנות אחריות על הצבע או כנגד חלודה. ובקיצור, 3 שנות אחריות זה פרק הזמן המקובל כיום שמסגר נותן אחריות על כל נזק שאינו נגרם בזדון.

האם יש באפשרותך להפנות אותנו ללקוחות ממליצים שביצעת עבורם עבודה? מסגר איכותי ישמח להפנות אותך ללקוחות שהוא ביצע אצלם עבודה אם ישנם גם מסגרים שיעדיפו לשמור על צנעת הפרט של לקוחותיהם וגם את זה צריך לקחת בחשבון כך שלא צריך למהר ולפסול מסגר שעונה תשובה שלילית על שאלה זו. 
היכן ניתן לראות את הסורגים שאתה מייצר? האם יש לך מקום שאפשר להגיע אליו על מנת להגיע ולהתרשם?

שאלה זו חשובה אף היא מכיוון שיש צורך לוודא שמדובר בבעל המקצוע עצמו ולא בדילר שמשווק סורגים בשם מסגר כזה או אחר.
כמה זמן קיימת המסגריייה שלך

חשוב לוודא שמדובר בעסק ותיק עם מוניטין.
היכן המסגרייה שלך נמצאת? עדיף לבחור מסגריה הנמצאת יחסית קרוב אליכם שכן מסגר הנמצא במרחק רב מכם, יגבה ובצדק תוספת מחיר על הנסיעה.

האם ביקור לצורך מתן הצעת מחיר מחייב אותי במשהו? רוב המסגרים יעדיפו להגיע לביתכם על מנת למדוד את מידות החלונות לצורך הכנת הצעת מחיר. זה נכון כמעט לכל המסגרים פרט לחברות המייצרות סורגים מודולריים המתכווננים למידת החלון (במקרה כזה, לצורך מתן הצעת מחיר ניתן להסתפק במידות שמודד הלקוח בעצמו).
העלות המקובלת לשירות בו המסגר המגיע אליכם הביתה על מנת לקחת מידות לצורך הכנת הצעת מחיר היא בהתאם למחירון ביקור טכנאי, כלומר כ 150 ש"ח - 200 ש"ח + מע"מ לביקור כזה. הביקור אמור לכסות את עלויות של הזמן והדלק שהשקיע המסגר.גזית 3 פתח תקווה
טלפון: 03-5249333
פקס: 1533-5249333

Copyright © 2020 סורגית. All rights reserved.